UltraFormer III

  • product-single
  • product-single
  • product-single
  • product-single

Makro ve Mikro Fokus Ultrasonlu Teknoloji

UltraFormer III

Ultraformer 3 ile en kısa sürede en etkin sonucu tüm vücudunuzda hissetmeniz artık mümkün. Ultraformer 3 Dermis ve SMAS tabakalarında termal koagülasyon gerçekleştirerek etkin yüz kaldırma, sıkılaştırma ve güvenli vücut şekillendirme sağlayan, yüksek odaklı ultrason sistemidir. Farklı kartuş derinliklerine sahip baslıkları (1,5 - 3 - 4,5 - 6 - 9 ) sayesinde cilt altında güçlü termal koagülasyon oluşturur. Bunun sonucunda etkin yağ parçalamayla vücudun doğal şekil almasını sağlar. Ayrıca diğer başlıklarıyla da yüzde sıkılaştırma ve kaldırma olanağına imkan verir.

Ultraformer Nasıl Uygulanır?

Focus ultrason ameliyatsız yüz germe işlemi uygulamasında ultrason başlık cilde değdirilerek işlem yapılır. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4.5 mm, 3 mm ve 1,5 mm altına fokuslanmış termal ısı odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez. Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni kollagen oluşumu sağlanır. Güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek zaman içinde cerrahi olmayan bir yüz germe etkisi oluşur.

Ultraformer Uygulaması Ne Kadar Sürmektedir?

Ultraformer uygulama süresi yapılan bölgeye göre değişmektedir. Uygulama yapılan bölgeye göre 30 - 45 dakika arasında sürmektedir.

Uygulama Sırasında Acı Hissedilirmi?

Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de hastalar uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık '' iğne batması " gibi tanımlanmaktadır. Bu ultrasound enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultraformer'ın ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır.

Ultraformer'in Diğer Ameliyatsız Yüz Germe İşlemlerinden Farkı Nedir?

Ultraformer, fokus ultrasound teknolojisinin kullanıldığı cilt sıkılaştırma yöntemidir. Ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır. Ultraformer derin dokuları düzeltebilen tek cihazdır. Uygulamanın amacı, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakası erken safhada, ameliyatsız bir şekilde dışarıdan küçültmek ve oluşan hasarın etkisiyle yeni kollajen üretimi sağlayarak cildin gerginleşmesini sağlamaktadır.

Kimlere Yapılmaz?

1. Yüzünde aktif cilt enfeksiyonu ( herpes virüs) olan kişiler
2. Vücudunda elektronik cihaz veya metal stent bulunanlar
3. Yara iyileşmesine engel olan bir hastalığı olanlar
4. Çocuklar ve Hamileler
5. Otoimmün hastalığı olanlar
6. Diyabet ve epilepsi hastalığı olanlar
7. Pıhtılaşma bozukluğu olanlar

Ultraformer Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Öncelikle cerrahi girişim olmadan yapılan bir uygulama olduğu için minimum seviyede hatta yok denecek kadar az bir acı hissedilmiş olur. Aynı zamanda kısa sürede net sonuçlar alınabilmektedir. İşlem kısa süreli olup, işlem yapıldıktan hemen sonra normal yaşamınıza devam edebilme olağanı sağlar. Kollajen üretimini artırdığı için ciltte sıkılaşmayla beraber, canlılık da gözlemlenir. Artan kollajen miktarıyla beraber cilt dokusu da güçlenir. En önemlisi de kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma meydana gelir. Ultraformer teknolojisiyle yapılan yüz germe işleminde etki süresi uzun olarak gözlemlenmiştir. Cildinizin ürettiği kollajen miktarına bakılarak senede 1 ya da 2 seans gerekir. Ultraformer teknolojisi, cildin kendi kendini yenilemeyi amaç edindiği için zamanla ciltte oluşan sıkılık, estetikten ziyade doğal duracaktır. En az yan etkisi bulunan uygulamalardan biridir. Bazı ciltlerde uygulama sonrası, birkaç saat sürecek bir kızarıklığa sebep olabilir.