CoolShaping 360

  • product-single
  • product-single
  • product-single
  • product-single

CoolShaping 360

SOĞUK LİPOLİZ

bölgesel incelme denilince liposuctiondan sonra akla gelen uygulamadır. FDA onaylı soğuk lipoliz cihazı ile bölgesel incelme tedavisi yeni ve en etkili yöntemlerden olmayı başarmıştır. Yağ hücrelerinin dondurulmasını sağlayarak yağların erimesine yardımcı olur ve eriyen yağların zamanla vücuttan lenf yoluyla atılmasını sağlar. Akabinde ise her gün artan bir devam sağlar. Birkaç ay içerisinde ise sonuçlar görülmeye başlar. Ek seans ile yağ dokusu biraz daha azaltılabilmektedir. Her bir seans 45-60 günde incelme etkisi sunmaktadır. Lipofreeze konforlu, ağrısız ve acısız etkili bir inceme yöntemidir.

SOĞUK LİPOLİZ Uygulaması

A5 boyutunda kağıt kadar bir başlık içerisine vakum yoluyla dokunun emilmesi ve 1 saat süreyle -9 derecede maruz bırakılması işlemine denilen eylemdir. Bu sürenin ardından yağ hücrelerinin bir kısmının beslenme ve dengesi bozulur. 45 – 60 günde lenf yoluyla beslenme dengesi bozulan yağlar vücuttan atılır.Bu uygulamaya tabi tutulan vücut bölgesindeki cilt altı yağ dokusu %10 ila %40 oranında azalma gösterir. İlgili bölgede yer alan yağ miktarı ve kişinin uygulamaya verdiği yanıta göre elde edilen bölgesel incelme de farklılık gösterebilmektedir. Her bireye uygun olan bu yöntem özellikle iş hayatında ödün vermek istemeyenler için tercih konusudur. Anestezi veya cerrahi bir işlem gerektirmediği gibi, acı ve ağrıya mahal vermez. Yalnızca bir seansta uygulanan bir işlevdir. Yağ dokusunun kalınlığında azaltmaya odaklı bölgesel incelme gayesi güden bu uygulama FDA onayı ile uygulanmaktadır. En sık uygulanan vücut bölgeleri ise; Karın, göbek, kol, bacak, uyluk, sırt gibi bölgelerle beraber yan bölgelerdir.

Bölgesel İncelmede Etkili Soğuk Lipoliz’in Avantajları

- FDA Onaylıdır.
- Cerrahi bir müdahaleye gerek olmadığı gibi, anestezi de gerektirmemektedir.
- İyileşme süreci yoktur.
- Bir tek seansta uygulanabilmektedir.
- Yalnızca yağ dokusuna etki ederek diğer doku ve organlara herhangi bir olumlu veya olumsuz etki etmemektedir.
- Tedavinin öncesinde veya sonrasında özel bir hazırlık evresi bulunmaz.
- Yağ hücrelerinin boyutlarını azaltarak değil de, yağ hücrelerinin kökten yok edilmesine yönelik etki eder. Bu nedenle kalıcı incelme imkanı sunar.
- Sonuçları kalıcı olan etkili bir tedavi yöntemidir.

LİPOFREEZE COOLSHAPİNG UYGULAMASI İLE BÖLGESEL ZAYIFLAMA

Lipofreeze Coolshaping uygulaması, bölgesel incelmeyi, vücut hatlarının yeniden şekillendirilmesini, selülit görünümünün kaybolmasını sağlamaktadır. Kavitasyon benzeri diğer bölgesel incelme yöntemleriyle uyumlu tedavi sunar. Soğuk Lipoliz uygulaması bölgesel incelmeyi abartısız hayal edenler için idealdir. Bu tarz beklentisi olan hastalar için uygundur, zira hasta kilo kaybına uğrasa dahi yağlanma ciddi oranda azalmamaktadır. Kilo kaybına uğramadan incelme mümkündür. Şayet bireyde bölgesel bir incelme beklentisi var ise soğuk lipoliz yerine lazer lipoliz de tercih edebilir. Bu yöntemle de ideal bir incelme elde edilebilmektedir.

MEKANİZMA

Son zamanlarda ısıtma ve eritme prensibine dayalı non-invaziv yağ yıkımı yöntemleri, soğutma ve dondurma yöntemleri ile sıkça karşılaştırılmaya başlandı. Bilimsel araştırmalar -90C ısı enerjisini dokuya gönderdiğinizde subkutan yağ tabakasında apoptosis bağladığını göstermektedir. Apoptosis çok hücre yapılı canlılarda hücre ölümünü sağlar. Gönderilen enerji ile meydana gelen biyokimyasal değişimler yağ hücrelerinde doğal yolla ölüm ve vücuttan atılma şeklinde bir sürece sebebiyet verir.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanabilir?

Vücudunuzun belirli bölgelerinde bir türlü eritemediğiniz bölgesel yağlanmalarınız varsa, Bu yağlarınızdan artık kurtulmak istiyor ama bunu doğal yollarla yapmak istiyorsanız İlaç ya da kimyasal madde almayı tercih etmiyor, cerrahi bir müdahaleyi hiç düşünmüyorsanız, Böyle bir tedavi için birkaç saatten fazla zaman ayırmak istemiyorsanız, Cerrahi bir müdahale yaptırıp daha sonra günlük yaşamınıza dönmek için günlerce iyileşmeyi beklemek istemiyorsanız ve tüm bunları doğal görünümünüzü bozmadan doğal yollarla yapmak istiyorsanız sizin için uygun bir yöntemdir.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Göbek, Bel, Alt ve Üst Karın, sırt, Sütyen Askı, Bacak, Basen ve Kollara Uygulanabilmektedir. Coolshaping 360 vücudun Göbek, Yan Bölge, Sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, Sırt, Basen, Bacak gibi bölgelerde oluşan yağ birikimlerinin %40-%60 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavidir. Sistem acısız, ağrısız her seansta 2-4 cm incelme sağlamaktadır. 1 saat gibi kısa bir sürede incelme sağlayan bir yöntemdir. Soğuk Lipoliz, Lazer Liposuction gibi yağ hücre sayısını azaltır, bu yüzden sonuçlar kalıcıdır.

Nasıl Uygulanmaktadır?

Soğuk Liplizin uygulanacağı bölge ya da bölgeler doktorunuz tarafından belirlendikten sonra cildinizin korunması için özel bir ped malzeme ile vücudunuz ilgili bölgesi kaplanır. Uygulama başlığı bölgeye yaklaştırılır. Hafif bir vakum ile ilgili bölgeyi cihaz içine çeker ve yaklaşık bir saat sürecek tedaviye başlanır. İşlem sırasında yağ tabakasının bulunduğu alan soğutulur. Uygulama sırasında kişi, gazete, dergi okuyabilir, tv izleyebilir, müzik dinleyebilir.

Kaç Seans Uygulanır?

Aynı bölgeye sadece1-3 seans uygulanmaktadır. Tek Seansta yağların %40-60 azalması sağlanmaktadır. Seansı 1 saat sürmektedir.Sonuç 3.haftadan itibaren gözle görülmeye başlar, 1,5 ayda belirginleşir.